Wynajem dmuchańców – na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię dmuchanych atrakcji dla dzieci?

wynajem dmuchańcówWraz z rosnącą popularnością dmuchanych atrakcji rośnie liczba wypożyczani dmuchańcy oraz agencji eventowych dysponujących pojedynczymi atrakcjami na wynajem. Jak w gąszczu konkurencyjnych ofert znaleźć tę najlepszą? Na co zwrócić uwagę wybierając wypożyczalnię dmuchańców?

Dobra wypożyczalnia dmuchańcy

Dobra wypożyczalnia dmuchańcy oferuje wynajem dmuchańców z atestem – atest to podstawa bezpieczeństwa użytkowników atrakcji i czyste sumienie organizatora eventu, który dołożył wszelkich starań, żeby dostarczyć atrakcje bezpieczne i dopuszczone do użytku w warunkach imprez masowych. Dmuchany zamek czy zjeżdżalnia z atestem to dopiero początek.

Przykra prawda o bezpieczeństwie urządzeń rozrywkowych jest taka, że wynajem atestowanego dmuchańca w doskonałym stanie technicznym nie gwarantuje tak naprawdę bezpieczeństwa zabawy. Bezpieczna eksploatacja dmuchańców wymaga prawidłowej instalacji urządzenia w warunkach atmosferycznych umożliwiających jego użytkowanie, jak również przestrzegania zasad organizacji i bezpieczeństwa zabawy. Co to oznacza?! Najczęściej dodatkowy problem, którego organizator eventu może uniknąć wybierając ofertę profesjonalnej wypożyczalni.

Jakie usługi obejmuje wynajem dmuchańców?

Choć trudno w to uwierzyć, na rynku nie brakuje firm oferujących wynajem dmuchańców bez obsługi. Te same firmy bardzo często umożliwiają klientom skorzystanie z pomocy operatora urządzenia, za co oczywiście pobierają dodatkową opłatę. Profesjonalna wypożyczania urządzeń rozrywkowych nie wynajmuje swoich urządzeń bez odpowiedniego nadzoru, który jest odgórnie wliczony w cenę najmu atrakcji. Cena jest wówczas odpowiednio wyższa, za to klient może zapomnieć o:

  • odbiorze dmuchańca z wypożyczalni i jego zwrocie – zajmuje się tym ekipa oddelegowana do obsługi urządzeń;
  • instalacji i zabezpieczeniu dmuchańca w miejscu jego eksploatacji – warto pamiętać o tym, że mniejsze atrakcje doskonale sprawdzają się również w warunkach pomieszczeń zamkniętych;
  • nadzorze nad bezpiecznym przebiegiem zabawy,
  • monitorowaniu zmieniających się warunków atmosferycznych, a w razie wystąpienia takiej konieczności przerwaniu zabawy ze względów bezpieczeństwa – dmuchańce należą do grupy urządzeń rozrywkowych, z których możemy bezpiecznie korzystać przy wietrze nie przekraczającym 40 w skali Beauforta.

Lista korzyści przemawiających za wyborem dobrej wypożyczalni atrakcji dmuchanych jest o wiele dłuższa. My skupiliśmy się wyłącznie na tych najważniejszych. Przy okazji zapomnieliśmy wspomnieć o tym, że oferta urządzeń dmuchanych jest znacznie szersza i nie kończy się na dmuchanych zjeżdżalniach czy zamkach. Przekonacie się o tym wybierając usługi profesjonalnej wypożyczalni dmuchańcy.