Dmuchane zjeżdżalnie czy zamki? Wybieramy atrakcje na event w plenerze.

wypożyczalnia dmuchańcyDmuchane zjeżdżalnie i zamki dmuchane od lat stanowią jedną z głównych atrakcji na imprezach plenerowych. Można je spotkać na piknikach rodzinnych, festynach miejskich, imprezach firmowych, a coraz częściej także w parkach i na terenie miejskich ośrodków sportowo-rekreacyjnych, gdzie w sezonie letnim czekają na najmłodszych praktycznie w każdy weekend.

Planujesz event dla dzieci? Szukasz wypożyczalni dmuchańcy? Nie potrafisz wybrać między zamkami dmuchanymi a dmuchanymi zjeżdżalniami? W takim razie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, w którym podpowiadamy jak dobrać dmuchaną atrakcję do specyfiki imprezy.

Zamki dmuchane czy zjeżdżalnie? A może 2w1?

Zamki dmuchane to niezwykle zróżnicowane atrakcje, wśród których z łatwością znajdziemy zarówno zamki z trampolinami, jak i zamki ze zjeżdżalniami lub zamki-baseny wypełnione piłeczkami. Bardzo popularne są również dmuchane tory przeszkód stylizowane na zamki i twierdze. To wszystko sprawia, że często nie musimy wybierać między zamkami dmuchanymi a dmuchanymi zjeżdżalniami, bo dostępne są rozwiązania typu 2w1. Nieco inną kwestią jest liczba atrakcji, w które powinniśmy się zaopatrzyć planując event. Może się bowiem okazać, że jeden dmuchany zamek lub jedna zjeżdżania będą niewystarczające. Jak to sprawdzić?

Planujemy liczbę atrakcji

Każda dmuchana atrakcja ma określoną przepustowość. W przypadku trampoliny czy basenu z piłeczkami producent określa maksymalne obciążenie atrakcji, co wypożyczalnie dmuchańcy często dla ułatwienia przeliczają na średnią liczbę dzieci mogących jednocześnie korzystać z danej atrakcji. To samo dotyczy dmuchanych zjeżdżalni. Tutaj również maksymalne obciążenie dmuchańca przelicza się na maksymalną dopuszczalną liczbę dzieci, które mogą jednocześnie znajdować się na schodach i ślizgu zjeżdżalni.

Planując wydarzenie powinniśmy oszacować potencjalną liczbę uczestników w przedziale wiekowym przewidzianym dla dmuchanych atrakcji. W przypadku firmowego pikniku rodzinnego nie jest to zadanie szczególnie trudne, zwłaszcza, że zazwyczaj staramy się oszacować liczbę uczestników pikniku ogłaszając listy zapisów. W tym przypadku wystarczy, że na liście pojawi się pozycja „liczba dzieci w wieku od X do Y”. (Limit wiekowy dla poszczególnych zabawek zależy od przelicznika, jaki przyjęła dana wypożyczalnia, dlatego warto go najpierw skonsultować z firmą, u której planujemy wynająć dmuchańce). Jeśli podzielimy liczbę potencjalnych użytkowników dmuchańców przez przepustowość atrakcji dowiemy się, czy wystarczy nam jeden dmuchany zamek, czy będziemy musieli wynająć więcej dmuchańców.